משלוח חינם בקנייה מעל 150 ש״ח

פינת המוצרים של אולף לשבור את הקרח

החנות של אולף

שעוני יד, שעוני קיר, שעונים מעוררים, תיקי גן, תיקי אוכל, גב, מזוודות ומה לא? כל מה שהילד או הילדה צריכים ולא צריכים כדי לחוש עוד קצת קרבה לאיש השלג האהוב מן הסרט לשבור את הקרח של דיסני. 

 

טוב... עכשיו טיפה על מה אנחנו חושבים על אולף...או בכותרת:

אולף, בסוף יצא לדיסני; בסף הכל, האולף הזה די שווה הינמסות, לא?

למה מתכוון המשורר?מה יצא לדיסני?

רמז למניפולציה? לא הגיוני. הכל בשביל האמנות ומתוך הרצון להגיע לשלמות הקוהרנטית של פחחח...אבל יאללה נו... לפעמים זה באמת מצליח! אז יאללה. יותר מדי מסתורי המקטע הביקורתי הזה. באמת יאללה. בסך הכל אולף! צודקים, צודק. אז נגיע לעניין כבר, מקלדת נודניקית.

כותב שורות זה חושד כי הסיבה היחידה שאולף היה בסרט הייתה ליצור הזדהות גם בקרב בנים, במיוחד בקרב אחים קטנים של אחיות גדולות יותר. כך היה אפשר שעוד יראו את הסרט ויזדהו עמו. וכך היה אפשר להגדיל בנקל את מכירות המוצרים של לשבור את הקרח- למה למכור רק לבנות, אם אפשר למכור גם לבנים?

זה תמיד או לבנים או לבנות. פתאום יש מקום קטן לבנים. חלקם אפילו יכולים להודות- למרות שבנות זה איכסה עכשיו, והם בכלל היו מעדיפים לשחק כדורגל, שהם אוהבים את הסרט הזה. אבל זה לא מספיק... זה לא רק שבנים יוכלו להזדהות איתו ו/או לשגע את ההורים שיקנו להם דברים של אולף. ממש לא. זה בדרך כלל יבוא בשילוב של אחות גדולה, של נסיכה קטנטונת, העוסקת באלזה ובתוך כל האלזה-מאניה הזאת, האח הקטן מתשחל לו וחוגג את האולפיות שלו מולה. זה בהחלט יפה, הגם אם בהחלט מוגזם. מצד שני, אין שום דבר מוגזם ברצון של הקטן בהכרה של זו שהוא מכיר בה, אבל בוא לא נעשה ניכנס לזה. בסוף נחשוב שאנחנו רציניים לגבי הנושא הזה. אבל חשד זה חדש וככה זה אצל חוש-חוש הבלש, הנחוש להיכשל בכל משימה. 
טוב… כותב שורות זה עדיין חושד בכך. אבל מצד שני הוא חמוד – כאילו אולף, לא כותב שורות זה. אז יאללה מה חופר עכשיו.

 

שירות מיוחד; מה המקום של אולף בעלילה של לשבור את הקרח (ניתוח ספרותי של שנה ב׳ בכיתה...ב׳).

בגלל שמישהו חפר פה סתם, שירות לציבור ההורים. ננסה לענות האם לאולף יש פוואנטה בסיפור; רמז האם יש לו פוואנטה באיזה נקודת פוואנטה של העלילה?אגב...תרשו לנו לומר כי מדובר כאן בשירות לכל המבוגרים שראו את הסרט רק 26 פעמיים, דרך אגב. 

למה? כי מה שמגלה לכם עכשיו זה מסוג הדברים שאתה לא שם לב אליהם בדיוק בגלל שראית את הסרט רק 26 פעם עם האחיינית שלך; וכתוצאה מכך, לא ראית אותו אפילו פעם אחת…(נו.זה מסוג הצפיות- אתם מכירים את זה היטב…) עד שהחלטת לראות אותו בפעם ה27 (נו… הרגע הזה שבו האחיינית שלך מחליטה עבורך) ואז גילית, שבכל זאת יש לו תפקיד חשוב.

אז מה תפקידו בסרט- או על פי קול ביקורתי אחד- מה התירוץ שדיסני מצאה כדי להכניס דמות שתדבר אל בנים גם, במיוחד כאלה שיש להן אחיות גדולות?

זהו. שזה תירוץ מצויין. עד כדי כך שממש כיף שמצאו לנכון לתת תירוץ לדמות או דמות לתירוץ.

מסתבר שאת אולף, האחיות הקטנות יצרו ביחד בשלג כשהיו קטנות, לפני שהיו פרודות, עקב הגילוי של אלזה את כוחותיה.

ויותר מזה, שהוא נוצר- בפעם השנייה- דווקא מתוך האקסטזה של אלסה כשהיא בטירה, לבדה ומתנסה עם כוחותיה, בעודה שרה לעולם, ״באמא שלכם, תשחררו אותי״. ואז מה? 

תודו שזה יפה. חוץ מזה שאומרים עכשיו  ״דההה, טמבל!״, שזה בהחלט יפה מצדכם... אז מה אם הבנתם את זה אחרי 20 פעמיים בלבד. זה לא סיבה להתנשא?! להזכירכם זה אתם ולא אני שקוראים עכשיו את השטות הזאת- חחח... מישהו נמצא פה בכלל?!  חשוב לומר (מאד חשוב) שאלזה יוצרת לה את אולף- עכשיו אולף בגרסא חיה, עם תחושות, יכולת לזוז, לדבר ועוד-  כתזכורת חיה לחיי הילדות שלה ולזיכרון המתוק שלה עם אנה וכן…
הנה. זיכרון מתוק. 
 
 

אני מקווה שנהנתם מהשיר LET IT GO כמו שאני נהניתי ממנו. 

תודו שזה יפה בכל זאת… בכל זאת היא שרה על זה שנמאס לה מהעולם שם בחוץ- שקר לה שם בחוץ (?) או רוצה להשתחרר, ותוך כדי יש איזכור חוזר לכך ששיחרור בלי היקרים לה באמת, הוא בעצם קריאה לעזרה. אוההה...

מזל. אבל מזל שאנה הבינה את זה.  ומזל שאולף עזר לשניים להתאחד. לא רק בזה שהוא עשה את זה או את זה (כנראה צריך לראות עוד פעם. כי גם בפעם ה27 לא ראיתי. לזכותי ייאמר שיודע שתהיה פעם 28 ולא רוצה לעשות ספויילרים לעצמי), אלא בזה שהזכיר גם לאנה- ולא רק לאלזה- שבתכל׳ס הרצון האמיתי שלה- של אלסה- כן אלסה ולא אלזה, זה היה בשביל גוגל ומי שכותב בגוגל אלסה-  הוא זה של איחוד מחדש והשבת הסדר הישן לכנו... וכך לכל מה שאולף כל כך אוהב.

חיבוקים.

נישוקים.

אוף.  גם האחיינית שלי אהבה את זה פעם!

נ.ב., גוגל דורש איזכורים של שמות מפתח, מילות מפתח ועוד; וזאת כדי שתהיה לך אפשרות להימצא ברחבי הרשת מלכתחילה. עמכם הסליחה שנטלתם חלק בניסיון זה ואיכשהו נתקלתם בשטות הזאת. שלכם, ״מקדם אתרים״ (אלכ!).

לקולקציה הלוהטת שלנו של איש השלג- אולף, אתם יכולים פשוט לברוח מ״מאמר״ זה, ולנבור היישר לתוך המוצרים. 

ראיתם? איך הנחנו שאי פעם חשבתם לקרוא את מה שלמעלה? מקווים שלא. היינו משקיעים אם כן. 

אבל הנה כמחווה לאולף ולכם, סרטון קטן לאותם בנים חמודים; לאותם אחים קטנים; עם אותם דרכים מוזרות להראות לה-להן- לאחיות הקצת יותר גדולות, שהן אכן נסיכות בעיניהן, למרות שהן נוטות לעצבן את העצבנים ממילא. נו אתם יודעים על מה מדבר. זה בדרך כלל מתחיל בצעקה, ״אמא״...