משלוח חינם בקנייה מעל 150 ש״ח

שלחנו את המיניונים- טוב את ההורים של המיניונים, עדיין מיניונים אגב...- לראות ״הקול בראש״ -הלהיט המתחרה על הבכורה השנה בקרב הילדים. וזה מה שהם חזרו עמו.

זו דעתו, אגב, של בן-יצחק המיניון. דור ראשון ללומדי שטויות באוניברסיטה של לונדון:

הקול בראש. כנראה הקול הזה לא שולט כל כך כמו שחושבים. מה לא אמרו לנו על הקול בראש. הסרט של דיסני ופיקסאר. שזו יצירת מופת שחייבים לראות. שזה סרט מעולה לכל ילד, סליחה חובה לכל ילד. הסבירו לנו שזה סרט שמעביר מסרים חשובים בצורה ידידותית ואהובה. וכן אמרו לנו גם שזה הסרט הכי טוב של פיקסאר. או הסרט הכי טוב של דיסני או משהו כזה.

האמת... זה סרט שבמקרה הטוב נעשה להורים וגם להורים מסוג מאד מסויים. מבלי להיכנס לסוג הזה ספציפית, לא הגבוה במיוחד, אם כי הדי מתיימר, הסרט הזה הוא ממש לא חינוכי. טוב הוא חינוכי אם אנחנו מתכוונים לכך שהוא ברמה של סרט מקדים לכניסה למוזיאון. הוא גם חינוכי או לפחות מעביר מידע מסויים, אבל בין זה לבין חוויה אמנותית של סרט, ובתוך-כך לכוח של חוויית הסרט להעביר מידע ו/או ערכים באופן מיידי (תת-מודע, זה הביטוי המטומטם לא?) רב המרחק.

כך גם בסרט הזה. אם יש הצדקה לסרטים או טלוויזיה כמדיום חינוכי ולא רק דרך להעביר בה את הזמן בשטיפת כלים שקטה כשהילד מרוכז- וכן בוא נודה, אין שום דבר רע בטלוויזיה כשלעצמה- הכל זה מינון בכל זאת- אז זה דווקא דרך החווייה עצמה. חוויה שבה הילד לא מרגיש כאילו נותנים לו הרצאה, נניח על נפש האדם. הוא ילמד הרבה יותר מסרט שבו יש ביטויים לכך, אך סרט שעדיין יש בו עלילה שמדברת אליו באמת. 

חוץ מזה. ומבלי להיכנס לקשקושים הפסיכולוגיים, מה קורה אילו המשבר אמיתי או יותר נכון עוצמתי יותר או כך נתפס על ידי הילד- אבל לא רק נתפס... בוא נניח. אם אין מעבר דירה, אלא, לא עלינו, גירושין במשפחה או- בלי שמשווים חלילה- אלימות במשפחה. גם שם החיבור הוא כל כך אפשרי...?

תכלס (או באופן אירוני- גם המיניונים קוראים עמוס עוז) על פי הסרט לא. אם מעבר דירה הוא כל כך דרמטי, כך שרק בדקה התשעים ההצלה מגיעה ועימה ההרמוניה, אז במקרים הדרמטיים יותר זה לא אפשרי כל כך. החבלים פשוט נקרעים. אולי זה אפשרי בעצם על פי הסרט...אולי?  אבל מתי? אצל הפסיכולוג? האם זה אותו פסיכולוג שייעץ לסרט? שיהיה בהצלחה.

אנחנו ,המיניונים,  אגב חושבים שזה יותר קל...

וחשוב מכך גם לא הילדים. הם ממש לא חושבים שזה סרט משהו (סליחה על המשהו- אבל עבר זמן רב מאז שקראנו את עמוס עוז) הקול של חלקנו בראשם לא עובד. הם יעדיפו כל יום את אלזה או ספיידרמן על פני אחת הדמויות מהקול בראש. וכן, למרות הקול החופר של חלקינו בראשם.

אגב. גם בזה כנראה אלה שמנסים לדחוף לנו ודי הצליחו... מבחינת ההורים לפחות, לא כל כך הצליחו עם הילדים. שם פשוט יותר קשה לחפור. צריך לעבור סף מיידי של התלהבות. סרט זה וגם הקשקושים הבורגנים הנבובים עליו לא כך כך הצליח.

או... סליחה. אם חושב שהצלחת, אם חושב אחרת על הסרט שלך אפרופו הילד שלך, בוא נראה אותך קונה לילד שלך תיק של הקול בראש?

חושבים שאנחנו טועים? בבקשה, תוכיחו לנו. אבל באמת בבקשה...


תנו הצצה בלינק הבא:

בחנות המוצרים שלנו- ״הדיל האמיתי״- של ״הקול בראש״
October 20, 2015 by minion gru